TITLE

DESCRIPTION

Wycieczka całodniowa – Kopalnia soli w Kłodawie.

Dnia trzeciego października z samiutkiego ranka wyruszyliśmy na pierwszą tegoroczną klasową wycieczkę. Celem docelowym była Kopalnia Soli w Kłodawie. Gdy dotarliśmy na miejsce, powitali nas tamtejsi górnicy. Każdy z nas musiał obowiązkowo założyć na głowę hełm górniczy. Nauczyciele zostali dodatkowo wyposażeni w latarki. Górnik, który oprowadzał nas po kopalni opowiedział o historycznych ciekawostkach dotyczących tego miejsca. Poznaliśmy również liczne opowieści i legendy. Dowiedzieliśmy się o technicznych sposobach wydobywania soli i szczegółach dotyczących pracy górników. Zobaczyliśmy liczne rzeźby wykonane w bryle soli oraz wielokrotnie próbowaliśmy smaku ścian kopalnianych - mniam... caaaałe były z soli! Wędrując korytarzami, dotarliśmy do szczególnie bliskiego nam miejsca - pomnika Jana Pawła II - patrona naszej szkoły.  Przewodnik miał dla nas kolejną niespodziankę - pozwolił nam zabrać z kopalni tyle soli ile nam się uda - co każdy z nas uczynił, wypełniając kieszenie bryłami soli po brzegi. Największą atrakcją tej wycieczki okazał się również zjazd i wjazd kopalnianą windą. Trzęsło, wiało i stukało. Wszyscy piszczeliśmy z radości. Nasza wycieczka bardzo się udała. szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do domu.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress