TITLE

DESCRIPTION

Stres – umiem sobie z nim poradzić.

Co to jest stres? Czy stres jest zjawiskiem pozytywnym czy destrukcyjnym? Czy zjawisko stresu mnie dotyczy? Jak się objawia? W jaki sposób możemy sobie z nim poradzić? Czy znasz " przepis" na pokonanie stresu? Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy poszukać odpowiedzi na godzinie wychowawczej.  Okazało się, że zjawisko stresu dotyczy prawie każdego z nas. Połowa z nas odczuwa stres w sytuacjach domowych, a pozostali w szkole. Nasze reakcje na stres są bardzo różne. W większości odczuwamy dolegliwości w obrębie organizmu (wzmożone napięcie mięśni, bóle brzucha, ogólne podenerwowanie, głód i ból głowy itp. A jak radzimy sobie ze stresem? Niektórzy zajadają stres - czekoladą, kanapką itp., inni biegają, tańczą, skaczą, jeszcze inni płaczą i śpiewają, słuchają muzyki, czytają książki, malują .... Następnie w praktyczny sposób wypróbowaliśmy różnego rodzaju metody relaksacyjne: ruch, medytację i słuchanie muzyki poważnej. Na koniec ulepiliśmy ANTYSTRESORKI z plasteliny  i stworzyliśmy w naszej klasie strefy relaksacji: czytelniczej, plastycznej, rysunkowej. Mamy nawet klasowe miejsce do poczytania, posiedzenia, porozmawiania i pocieszenia. Można powiedzieć, że każdy z nas znajdzie tu sposób na pokonanie stresu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress