TITLE

DESCRIPTION

Program edukacyjny – Teatr wiem co to.

Program edukacyjny - Teatr wiem co to. 7 lutego nasza klasa wybrała się na spotkanie edukacyjne pt: Jak się to to rusza? To pierwszy z wielu niezwykłych warsztatów organizowanych przez Teatr "Baj", mających na celu zapoznanie nas ze światem teatru od jego kulis. Pierwsze zajęcia przeprowadził prawdziwy aktor - lalkarz. Wielokrotnie zaprezentował swój kunszt aktorski rozbawiając nas do łez. Poznaliśmy różne rodzaje lalek teatralnych: zarówno te klasyczne (kukły, pacynki, jawajki, marionetki) jak i te, które są owocem nieskrępowanej wyobraźni scenografa. Odkryliśmy sekrety ożywiania lalek i każdy z nas spróbował sztuki animacji. Okazało się, że to nie lada sztuka poruszać lalką, przekazać widzowi treść sztuki i wzbudzić w nim spontaniczne emocje.  Po powrocie do szkoły rozpoczęliśmy planowanie naszej działalności teatralnej. Najpierw podzielimy się rolami, potem wybierzemy temat przedstawienia, następnie wykonamy nasze lalki i rozpoczniemy ich ożywianie na scenie. To dopiero będzie wspaniała zabawa. Ciekawe czy ktoś z nas zostanie w przyszłości prawdziwym aktorem - lalkarzem?    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress