TITLE

DESCRIPTION

MIKOŁAJKI W NASZEJ KLASIE

„Zaczarowane drzewko” M. Terlikowska Choinka proszę pana jest chyba zaczarowana, bo zaraz wszystko odmienia: było szaro, a ona wchodzi do domu – zielona i spełnia marzenia. Choinka – niby królewna taka zielona i srebrna, taka czerwona i złota. A pod nią – nasze marzenia: Lalka dla Mani i miś dla Henia, nawet piłeczka dla kota. Dobrze się bawić przy świeczkach, tu miś, tu kot, tu laleczka. I spać nam nikt jeszcze nie każe. Choinka, proszę pana choinka zaczarowana – drzewko spełnionych życzeń.   ------------------------------------------------------------------------------------------------- Ten dzień był jednym z tych w roku, w którym spełniają się marzenia. Zaczęliśmy od ubrania klasowej choinki, podarowanej naszej klasie przez rodziców Filipa. Przez godzinę staraliśmy się ją przystroić w bombki, światełka i ozdoby świąteczne mieniące się tysiącami kolorów. Niektórzy z nas ozdoby - wykonali sami. Efekt był wspaniały. Na środku sali stanęła piękna, świąteczna choinka, pod którą położyliśmy mikołajkowe prezenty. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania poczęstunku. Chłopcy ustawili wielki stół, a dziewczęta z pomocą Pani Bożenki, przystroiły je w odświętne obrusy. Potem przyniosły smakołyki, przygotowane przez naszych rodziców. Były po prostu przepyszne. Mniam…. Zniecierpliwieni oczekiwaniem na mikołajkowe podarunki, zaśpiewaliśmy jeszcze świąteczną piosenkę i wyrecytowaliśmy wiersz, a potem zaczęły się spełniać nasze marzenia. Pani Kasia w czapce Mikołaja wręczyła nam prezenty. Hura. Dziękujemy Święty Mikołaju. Ten dzień był naprawdę wspaniały.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress